fbpx

Błonnik rozpuszczalny w wodzie w nadwadze i osiągnięciu dobrej kondycji pomoże

Zadbaj, by Twoje wnętrze piękne było…

Układ pokarmowy odgrywa niezwykle ważną rolę w organizmie człowieka. Cały system jest genialnie „zaprojektowaną” i skomplikowaną konstrukcją. Poszczególne jego elementy ściśle ze sobą współpracują i są od siebie zależne. Składniki odżywcze, zanim zostaną przyswojone, wcześniej są rozdrabniane, trawione i finalnie rozkładane na związki chemiczne.

Niezwykle pomocny w tym jest właśnie błonnik. To on wspomaga trawienie i pomaga sprawnie przywrócić porządek, niejednokrotnie dbając nie tylko o łatwość opróżniania jelit, płynnego przejścia przez pasaż jelitowo-żołądkowy zbędnych i toksycznych substancji, ale także o zachowanie dobrego stanu śluzówki. Tak jak dobrze sprzątająca ekipa, dba o wnętrze kompleksowo!  

Z wyglądu niepozorny, ale niezwykle skuteczny. Agent OO7?

Błonnik pokarmowy to nieprzyswajalne składniki odżywcze należące przede wszystkim do grupy węglowodanów, w mniejszej ilości także do tłuszczów np. woski roślinne obecne na powierzchni skórek owoców. Dodatkowo mogą być to także inne składniki pochodzenia roślinnego, których organizm ludzki nie jest w stanie wykorzystać. 

Błonnik pokarmowy to niejednorodna grupa związków. Jego poszczególne frakcje, np. celuloza, pektyny i lignany, pozostają oporne na działanie enzymów trawiennych i przechodzą przez przewód pokarmowy człowieka jako niestrawione pozostałości komórek roślinnych.

Nie ograniczaj się! Bierz, co natura dała. Każde działanie ma sens : )

Wyróżniamy dwie główne frakcje błonnika: nierozpuszczalną i rozpuszczalną.

Błonnik nierozpuszczalny to taki, który nie rozpuszcza się w wodzie, ani nie może być strawiony przez enzymy trawienne. Tak więc, przechodzi całkowicie niezmieniony przez nasz przewód pokarmowy, „ulepszając” perystaltykę jelit i regulując wypróżnienia. Tę frakcję tworzą: celuloza, hemicelulozy i ligniny.
Natomiast frakcję rozpuszczalną błonnika pokarmowego charakteryzuje fakt, że rozpuszcza się ona w wodzie , ale i ta frakcja błonnika pozostaje niestrawiona. Błonnik rozpuszczalny to: beta-glukany, pektyny, fruktooligosacharydy (FOS), skrobię oporną, gumy roślinne (np. guma guar), śluzy roślinne (np. psyllium), a także niektóre hemicelulozy.

Rozpuszczalne frakcje błonnika pokarmowego mają zdolność do wytwarzania lepkich substancji, które działają ochronnie na ściany przewodu pokarmowego, a także pobudzają komórki jelita do rozmnażania się. Sprzyja to wymianie starych i zniszczonych na nowe.

Rozpuszczanie się tych frakcji błonnika pokarmowego w świetle przewodu pokarmowego, pozwala także na spowolnienie procesu trawienia i przedłużenie czasu przebywania posiłku. Konsekwencją tego jest nie tylko wydłużone uczucie sytości, ale liczne korzyści wpływające na zmniejszenia ryzyka chorób dietozależnych takich jak np. cukrzyca czy zaburzenia lipidowe.

Trafiaj prosto, w sam cel! To naprawdę ma sens…

Dlaczego postawiliśmy właśnie na błonnik rozpuszczalny z akacji, który zawarliśmy w  OxiPAC™ FIBER?⇒

Jest wiele korzyści, kiedy dodasz go do codziennej diety:

 

 • wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego
 • Wspiera proces odchudzania wydłużając uczucie sytości dzięki swoim właściwościom żelującym
 • wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu flory bakteryjnej, łagodząc:
  • dyskomfort ze strony układu pokarmowego w czasie uprawiania sportu
  • IBS (zespół jelita wrażliwego)
  • biegunkę oraz zaparcia
  • dolegliwości związane z wrażliwym układem pokarmowym
 • chroni ściany przewodu pokarmowego;
 • poprawia perystaltykę jelit
 • posiada niski indeks glikemiczny, przez co jest doskonałym dodatkiem do kontrolowania poziomu cukru we krwi
 • ma niską wartość kaloryczną
 • pomaga obniżyć poziom cholesterolu
 • wpływa także na układ odpornościowy.

Dodamy jeszcze, że OxiPAC™ FIBER⇒ jest:

Non GMO

WEGAŃSKI

ORGANICZNY

NIE ZAWIERA SOI, LAKTOZY I GLUTENU

NIE ZAWIERA WYPEŁNIACZY ANI KONSERWANTÓW

BEZSMAKOWY

BEZZAPACHOWY

POSIADA CERTYFIKAT GMP

TESTOWANY LABORATORYJNIE I KLINICZNIE

DUŻA PORCJA (200g)

więcej informacji na stronie produktu OxiPAC™ FIBER⇒

Spożywając błonnik nie zapominaj o piciu około 2–3 litrów wody dziennie! Woda jest elementem, który pozwala błonnikowi oddziaływać na organizm w sposób prawidłowy m.in zapobiegać zaleganiu mas kałowych w jelicie. Tym samym dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości wody należy uznać za warunek obowiązkowy przy diecie bogatej w błonnik. 

Bądźcie zdrowi! Bądźcie silni! Dobrze się odżywiajcie!

Chcesz być na bieżąco z naszymi treściami – dołącz do nas!

Pozostajac na tej stronie akceptujesz pliki cookies. więcej informacji

Używamy plików cookies aby zapewnić jak najlepszą obsługę strony. Jeśli pozostaniesz na tej stronie nie zmieniając ustawień w swojej przeglądarce albo klikniesz"akceptuj", zgadzasz się na ich stosowanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Zgoda